Podpora sirotčince v Kongu

O násNaše nové stránky - prosíme klikněte sem

(tyto staré se již neaktualizují)


Historie sirotčince

Domov Panny Marie Lurdské byl založen ve městě Boma (západní část země) v roce 2006 řeholními sestrami, které však v roce 2009 musely opustit Demokratickou republiku Kongo. Péči o sirotky tehdy převzala diecéze Boma, jejímž hlavním posláním je však evangelizace. Biskup diecéze tedy požádal jednoho ze svých kněží, aby se ujal řízení sirotčince. Otec Jean-Martin Nlandu jej spravuje od roku 2009 až dodnes. Boma
Od roku 2009 až do března 2013 sídlil sirotčinec v prostorách diecézního domu v Bomě, které ale musely děti uvolnit pro studující kněze. Nový dům, který je už majetkem sirotčince byl zakoupen z velké části z peněz dárců z České republiky ve vesnici Loangu (95 km severně od Bomy).

Současnost

Dnes čítá sirotčinec 17 dětí a mladých ve věku 6 - 27 let, o které se každodenně stará jedna dobrovolnice za pomoci odrostených dívek sirotčince. 12 dětí žije přímo v novém domě v Loangu. 5 dětí žije v pěstounských rodinách. Rodiny se o děti bezplatně starají, ale ředitel sirotčince jim musí po dohodě přispívat na školné, zdravotní péči a někdy i na stravu. V současné době se do sirotčince snažíme nepřijímat nové děti, protože diecéze nemá prostředky ani na zajištění základních potřeb těch stávajících.

Proč podporujeme právě Domov P. M. Lurdské v Loangu?

Celý projekt "Naše děti v Kongu" začal náhodným setkáním ředitele sirotčince, otce Jeana-Martina Nlandu a manželů Markéty a Oliviera Debroise na dovolené ve Francii v létě 2010. Po přednášce otce Jeana-Martina o sirotčinci se manželé Debroise rozhodli alespoň částečně těmto dětem pomoci a přizvali k tomu i svou rodinu a přátele z Kralup n. Vlt. a Kladna, kde žijí.
Postupně se pomoc rozrůstala, až bylo rozhodnuto započetí oficiální spolupráce s Farní Charitou Kralupy nad Vltavou, jejíž ředitelka, paní Kovářová, osobně náš projekt podporovala.
K lepší spolupráci s místními lidmi a organizaci celého projektu pomohla také cesta manželů Debroise do Konga v červenci 2013, kde se setkali jak s dětmi, tak s ředitelem sirotčince a všemi jeho spolupracovníky.

Od konce roku 2013 je k dispozici také stránka na Facebook-u díky níž můžete jednoduše a rychle získávat veškeré zprávy o sirotčinci a našich aktivitách ve prospěch tamních dětí.| Autor: Admin | Vydáno dne 01. 09. 2013 | 3622 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Podpořte nás
Chci darovat organizaci Farní charita Kralupy nad Vltavou
nebo ,- Kč
Arcibiskup Dominik Duka požehnal Charitě
Najdete nás i na facebooku
Financování projektů
ESF web EU web CR web NROS web ROP web
TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY
Podporují nás

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server