Nezařazené

Popis a realizace služby


Popis a realizace služby Azylového domu

Matky s dětmi v tísni vyhledávají pomoc v našem zařízení většinou na základě rady pracovníků sociálních odborů státní správy a samosprávy. Sociální pracovnice Azylového domu provede vstupní pohovor se žadatelkou a společně vypracují návrh na řešení konkrétní situace. Žadatelce jsou poskytnuty kontakty a informace týkající se dalších institucí, které jsou relevantní k řešení její situace. Pokud to je možné a v Azylovém domě je volné místo může být klientka ihned ubytována. Vzhledem k velikosti  našeho Azylového domu není jeho součástí krizové lůžko.

Každá žádost se posuzuje individuálně, dle naléhavosti jednotlivých případů. Jestliže je žadatelka přijata, sepíše s ní sociální pracovnice Smlouvu o ubytování. Klientka se seznámí s prostředím a Domovním řádem zařízení. Sociální pracovnice sestaví plán práce s klientkou – důraz je kladen na individuální plánování s klientkou.

Sociální pracovnice nejen, že s klientkou naváže prvotní kontakt, ale po celou dobu jejího pobytu s ní úzce spolupracuje. Pomáhá při vyhledávání a udržování kontaktů důležitých pro realizaci následné pomoci klientce. Jedná se o státní orgány a jejich sociální odbory, soudy, Polici ČR, školy (pro děti) aj. K dispozici je počítačová učebna, kde si matky mohou hledat zaměstnání a pro děti je každý den Po- Pá 12.30 hod – 17.00 hod otevřeno nízkoprahové zařízení, kde se mohou účastnit veškerých aktivit.

Naše zařízení dle Zákona o sociálních službách č. 108/2006 Sb., poskytuje pobytové služby na přechodnou dobu a všeobecné sociální poradenství.

Dlouhodobá pomoc je zajišťována v bytech sociálního bydlení, jedná se o vybavenou samostatnou bytovou jednotku s hygienickým zázemím, kde má matka s dětmi zaručené soukromí. Kuchynskou místnost a jídelnu mají klientky společnou.Pracovnice v přímé péči motivuje klientku k podílení se na hledání řešení situace, ve které se nachází. Domov nabízí poradenství, asistenci při péči o dítě, účast na akcích Domova i mimo něj aj. Matka má možnost se svobodně rozhodnout, kterou nabízenou aktivitu využije.

Pracovnice v sociálních službách se podílejí na úzké spolupráci s matkami a jejich dětmi. V případě nutnosti pomohou s domácností, s hospodařením. Jelikož je součástí domu i nízkoprahové zařízení, je nabídnuto klientkám doučování pro jejich děti speciálním pedagogem. Maminky se zase mohou účastnit jazykových kurzů Farní charity,přednášek a školení pokud v té době nějaké probíhají. Matky s dětmi ubytované v Domově mají možnost navštěvovat Charitní šatník, ve kterém jsou věci (oděv, obuv, kočárky, ostatní) věnované Farní charitě širokou veřejností.

Odmítnutí zájemce o službu je možné z těchto důvodů: zájemce nespadá do cílové skupiny, zařízení neposkytuje služby, které zájemce požaduje, v azylovém domě nejsou volná lůžka, zájemce před uzavřením smlouvy nedoloží příslušné potvrzení o zdravotním stavu, zdravotní stav zájemce vylučuje pobyt v azylovém domě, během předchozího pobytu byla zájemci ukončena služba z důvodů hrubého porušení Domácího řádu a zároveň o uzavření nové smlouvy zájemce žádá v době kratší než šest měsíců od ukončení služby.


| Autor: Admin | Vydáno dne 20. 09. 2010 | 3189 přečtení | Informační e-mailVytisknout článek
Podpořte nás
Chci darovat organizaci Farní charita Kralupy nad Vltavou
nebo ,- Kč
Arcibiskup Dominik Duka požehnal Charitě
Najdete nás i na facebooku
Financování projektů
ESF web EU web CR web NROS web ROP web
TENTO PROJEKT JE SPOLUFINANCOVÁN EVROPSKÝM SOCIÁLNÍM FONDEM A STÁTNÍM ROZPOČTEM ČESKÉ REPUBLIKY
Podporují nás

Tento web site byl vytvořen prostřednictvím phpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce. Na této stránce použité názvy programových produktů, firem apod. mohou být ochrannými známkami nebo registrovanými ochrannými známkami příslušných vlastníků.

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server